Blog

21 Ekim 2019

AVUSTRALYA’DA EĞİTİM

İngilizce dil coğrafyası içinde yer alan en kalabalık ülkelerden biri olan Avustralya, bulunduğu steril coğrafyası, yaşam standartlarının yüksekliği, eğitim ve kültür yaşantısı sayesinde dünyanın sayılı ülkelerinden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Çok sayıda saygın üniversite kurumuna sahip olan Avustralya, sınırsız eğitim fırsatı, yüksek kariyer şansı gibi olanakların varlığı ile başta Türk öğrenciler olmak üzere dünyanın dört bir yanından gençleri kendisine çekmektedir. Avustralya’daki yüksek öğretim kurumlarının tamamı devlet ve mesleki organlar tarafından denetlenmekte ve Türkiye özelinde tüm üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadır. Eğitim için Avustralya’da en çok tercih edilen şehirler olarak Sydney, Melbourne, Adelaide, Gold Coast ve Wollongong öne çıkmaktadır. Söz konusu şehirlerin tamamında dünya standartlarının üzerinde dil okulları, meslek kolejleri ve üniveriteler mevcuttur. Avustralya’nın üniversite eğitimi için tercih edilmesindeki en önemli sebepler olarak çok dilli ve çok kültürlü yapısı, yüksek ekonomik koşulları, iklimi, her mevsimde ve her dönemde canlı olan metropol yaşantıları, sosyal faaliyetler için sınırsız alanları gibi koşullar göze çarpmaktadır.
Avustralya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencileri belirli yeterlilikleri sağlamak zorundadır. Bunlardan en önemlisi dil yeterliliğidir. Avustralya üniversiteleri yüksek öğretim kurumlarına öğrenci kabulünde ön şart olarak IELTS sınavında sağlanacak başarıyı şart koşmaktadır. 2 yıl eğitim veren meslek kolejleri ve 4 yıl eğitim veren üniversiteler şeklinde ikiye ayrılan yüksek öğretim kurumlarının tamamı için bu şart geçerlidir.
Avustralya’da öğrencilerin iki haftada kırk saat olmak üzere tüm eğitim hayatları boyunca yarı zamanlı çalışma izinleri vardır. Oldukça yüksek ücretlere sahip olan Avustralya üniversitelerinde yarı zamanlı çalışarak eğitim masraflarını karşılamak zor olsa da öğrenciler için hem Avustralya devletinin hem de özel kuruluşların çok sayıda burs imkânı bulunmaktadır.
Oldukça yüksek kalitede eğitim sistemine sahip olan Avustralya’da eğitim almanın en güzel yanlarından biri de eğitim hayatı sona eren öğrencilerin Avustralya’da iş bulabilmeleri ve hayat kurabilmeleri için 2 yıllık izinlerinin daha olmasıdır. Bu sayede Avustralya’nın göçmen nüfusunun büyük kısmının eğitim için yurtdışından gelen öğrencilerden oluştuğunu söylemek de mümkündür.

Ankara İngilizce Kursu, Boğaziçi İngilizce Kursu, En Hızlı İngilizce Öğrenme Teknikleri, En İyi İngilizce Kursu Ankara, IELTS, Kızılay Dil Kursu, Kızılay İngilizce Kursu, TOEFL , ,
About Boğaziçi İngilizce

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir