Blog

15 Ağustos 2018

Genel İngilizce

EĞİTİM SAATLERİ, PROGRAMIMIZ VE ÖĞRETMENLERİMİZ HAKKINDA

Boğaziçi İngilizce Europass ( Avrupa Dil Portfolyosu ) standartına bağlı kalarak dünya genelinde kabul edilen 6 seviye üzerinden eğitim vermektedir. Boğaziçi İngilizce Eğitim Kurumu olarak her seviyede 88 saat + 132 saat olarak, toplamda 220 saat eğitim veriyoruz. Ücretsiz verilen Boğaziçi İngilizce kaynakları ile birlikte yabancı ve Türk öğretmenler aracılığıyla eğitimlerimiz İngilizce öğretme garantisi ile süregelmektedir. 12 – 20  öğrenci aralığında başlayan sınıflarımız sayesinde İngilizce öğrenmek daha kolay hale gelmektedir.  Ayrıca Boğaziçi İngilizce uzman eğitmenleri, alanında uzmanlaşmış, eğitmenleri ya da uluslararası geçerliliği olan dil sertifikalarına sahip öğretmenlerden oluşmaktadır. Sektörde en yüksek ders saatine sahip olan Boğaziçi İngilizce Eğitim Kurumları, öğrencilerine kendi uzman kadrosu tarafından hazırlanmış orijinal yayınları ile hizmet vermektedir. Ek olarak, en uygun fiyat garantisi ile İngilizceyi kaliteli bir şekilde öğretmeyi amaçlamış tek kurumdur. Gönül rahatlığıyla güvenebileceğiniz ve hem paranızın hem emeğinizin karşılığını alabileceğiniz bir kurum olarak öğrencilerimize her anlamda ama özellikle İngilizceyi öğretme konusunda garanti vermekteyiz.

CATCH-UP VE CONVERSATION CLUB’DAN ÜCRETSİZ YARARLANMA HAKKI

Kaçırdığınız dersler ya da anlamadığınız konular olduğunda, Pazartesi günü hariç haftanın altı günü kurumumuza gelerek 18.30-20.00 saatleri arasında uzman eğitmenlerimizden etüt dersleri alabilme hakkınız bulunmaktadır.

Ayrıca İngilizce konuşma yeteneğinizi ilerletmek istiyorsanız, Pazartesi günü hariç haftanın altı günü 18.30-20.00 saatleri arasındaki Conversation Clublara katılarak yabancı eğitmenler pratik yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Üstelik kurumumuzdaki öğrenim süreniz sona ermiş olsa dahi, bu hakkınızı kullanmaya devam edebilecek, ve kurumumuz aracılığıyla İngilizce konuşma pratiği yaparak almış olduğunuz eğitimi unutmamayı sağlamış olacaksınız. Bu sayede bizler, hem Türk insanının en büyük sorunu olan İngilizce konuşma problemini ortadan kaldırılacağını hem de konuşma seviyesinin sürekli geliştirilebileceği bir ortam sunmayı amaçlamaktayız.

Böylece, Catch-up ve Conversation Club olanaklarından yararlanarak İngilizce öğrenimini garantilemeyi ve pekiştirmeyi sağlayabilecek ve öğrenme garantisinin arttırabileceksiniz.

ÜCRETİZ KUR TEKRARI

Eğer Boğaziçi İngilizce öğrencileri her seviyede 8 ders saati olan devamsızlık hakkını aşmamış ise, aldığı seviyeyi her seviye sonunda yapılan ve tüm becerileri ölçen sınavdan 65 puan sınırına ulaşamaz ise, ücretsiz seviye tekrarı hakkına sahiptir ve bu hak sınırsızdır. Yani öğrencilerimizin, öğrenene kadar o seviyeyi ücretsiz olarak tekrar ve tekrar alabilmelerini sağlıyoruz. Dolayısıyla, öğrencilerimize öğrenme garantisi ile hareket etmiş olduğumuzu kanıtlıyoruz.

SSS 300x50 - Genel İngilizce

A1 BEGINNER SEVİYESİ

Bu seviye İngilizce öğrenimi açısından en önemli ve temel seviyelerden biridir. İngilizceyle ilgili bilgisi hiç olmayan ya da pek az olan öğrenciler Seviye Tespit Sınavı uygulandıktan sonra bu bölümden başlatılır. Adeta bir bebek gibi, İngilizceyi bilmeyen öğrencilere uzman öğretmenlerimiz aracılığı ile eğlenceli ve akılda kalıcı yöntemlerle İngilizce temel İngilizce bilgisi verilmesi amaçlanmaktadır. Bu seviyede eğitimi tamamlayanlar basit konular üzerinde ana dili İngilizce olan yabancılarla konuşabilir, basit cümlelerle yazı yazabilir ve kolay konu başlıklarını okuyabilecek seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olurlar. Bu seviyede, ortalama 600-700 kelime dağarcığı oluşturmak ve günlük hayatta kullanılan temel seviyeyi öğretmek hedeflenmektedir.

Sadece yazıda değil konuşma pratikleriyle, aslında yanlış tarzlarla öğretilen ve İngilizcenin sevilmemesine sebep olan yöntemleri bir kenara bırakarak en iyi şekilde öğrenme ve konuşma garantisi vermekteyiz.

A2 ELEMENTARY SEVİYESİ

Bu seviyede, öğrenci önceki seviyede öğrendiklerini pekiştirirken, sık kullanılan terimler, deyimler, tanımlar ve cümleleri de öğrenmektedir. Yeni kelimeler ve cümle yapıları ile dil bilgisi zenginleştirilir. Alışveriş, kişisel bilgiler, aileyi tanıma ve meslekler gibi sık kullanılan ve yine İngilizce öğrenimi ve konuşma açısından önemli olan bilgiler yer almaktadır. Öğrenci, basit günlük metinlerdeki bilgileri anlayabilecek duruma gelmektedir. Ayrıca, geçmişini anlatma, eğitim hayatı gibi konular üzerinde bazı temel cümleler kurabilecektir.

B1 PRE-INTERMEDIATE SEVİYESİ

Bu seviyede, öğrenci okulda yapılan aktiviteler, işte yapılan aktiviteler gibi diyalogları yazabilecek ve hobilerinden ve ya yaptığı yolculuktan bahsederek konuşabilecektir. Hayallerini, isteklerini çok rahat ifade edebilecek ve yazıya dökebilecektir. Ayrıca kelime ve grammar bilgisini ilerletmiş ve pekiştirmiş olmaktan ötürü daha iyi bir şekilde anlama ve konuşma becerinizi geliştirmiş olacaktır. Düzgün bir telaffuzun ve akıcı bir şekilde konuşmaya başlamanın temel adımı bu seviyedir. Öğrenci, bu seviyede kişisel deneyim ve izlenimleri hakkında mektup yazabilecek duruma gelir.

B2 INTERMEDIATE SEVİYESİ

Bu seviyede öğrenciler konuşma, okuduğunu anlama, dinleme ve yazma becerilerini daha da geliştirerek bir üst seviyeye temel oluştururlar. Dili çok daha rahat kullanmaya başlayan öğrenciler, hem İngilizceyi daha kolay anladığını hem de daha kolay konuşabildiğini fark edecektir. Seviye yükseldiği için, İngilizcenin her alanında daha yoğun bir program uygulanmakta ve öğrencinin kapasitesi arttırılmaktadır. Kelime dağarcığı iyice gelişen öğrenci bu seviye ile birlikte ortalama 1000 kelime öğrenmiş olur. Kısa kompozisyon ve ya paragraf yazabilen öğrenci yazma becerisini ve televizyon konuşmaları gibi günlük konuşmaları duyarken anlayabilme becerisinin geliştiğini fark edecektir. Yapılan okuma ve konuşma pratikleri ile de akademik sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerin temeli güçlendirilmiş olacaktır.

C1 UPPER-INTERMEDIATE SEVİYESİ

Öğrenci, bu seviyede dil bilgisi açısından karmaşık makale, kullanım kılavuzu gibi metinleri anlayabilir duruma gelmektedir. Hatta her türlü tartışmaya katılabilir ve konuşulanları anlayabilir. Akıcı ve doğru bir şekilde kendini ifade edebilme yeteneği artmış olacaktır. Karmaşık konularda makale, kompozisyon gibi metinleri yazma becerisi gelişmiş ve ayrıntılı, net bir şekilde düşündüklerini yazı yoluyla aktarabilecek konuma gelmiştir. Zenginleşmiş dil bilgisi ve kelime bilgisi sayesinde İngilizceyi istediği alanda zorlanmadan kullanabilecektir. Bu, İngilizce öğrenmenin kalıcı hale gelmek üzere olduğu seviyedir.

C2 ADVANCED SEVİYESİ

Bu seviye, öğrencinin kurumumuzda katılabileceği son seviyedir. Artık bu seviye İngilizceyi her alanda istediği şekilde kusursuz olarak kullanabileceğini ve İngilizceyi öğrendiğine kanaat getirebileceği seviyedir. Hiçbir zorluk yaşamadan öğrenci kendini her konuda ifade eder, betimleme ve ya karşıt görüş sunma gibi konuşma becerilerini üst düzeye taşır. Öğrenci, bu seviyede pratik yaparak hem kelime dağarcığını arttırır hem de İngilizce kullanımı açısından en ileri seviyeye gelir. Hedeflenen akıcı konuşma ve duyduğunu ve okuduğunu anlama başarılı bir şekilde elde edilmiş olacaktır. Bu seviyeden sonra, öğrenci İngilizceyi her alanda rahatça kullanabilecek seviyeye gelmiştir.

Genel
About Boğaziçi İngilizce

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir