YDS_Logo
Meb_Logo

BOĞAZİÇİ YDS

YDS ( Yabancı Dil Sınavı )

 * YDS’ de üniversiteler ve bazı kurumlar sınav geçerlilik süresini kendileri belirlemektedir. Bu sebeple YDS puanının kullanılacağı kurumdan bu bilginin teyit edilmesi gerekmektedir. Fakat dil tazminatı için kullanacaklar için geçerlilik süresi 5 yıldır.

Boğaziçi İngilizce olarak YDS programlarımız, Ön Hazırlık ve Ana Gruplardan oluşmaktadır. Ön Hazırlık Grubu’na daha çok İngilizce anlamında seviyesi düşük yani Elementary veya Pre-Intermediate olan öğrencilerimizin katılması önerilmektedir. Öncelikle uzman eğitmen kadromuz tarafından hazırlanan YDS’ ye yönelik seviye tespit sınavından yada son girmiş olduğunuz YDS puanınızı kurumumuza ibraz ettikten sonra bu gruba dâhil olup olmayacağınızı belirlenir. Daha sonra bu gruptaki öğrenciler kelime, grammar gibi temel İngilizce bilgisini pekiştirdikten sonra Ana Grup YDS programında hedeflediği puanı almak üzere altyapısı güçlendirilmektedir.

Ana Gruptaki öğrencilerimiz; sınav teknikleri, okuma metinleri, çeviri, cümle yapıları ve daha detaylı kelime bilgisi gibi YDS sınavında gereken bütün bilgileri doğru yerde nasıl kullanacağını ve zamanı koordine ederek sınav sırasında soruları daha hızlı çözebilmeyi öğrenmektedir. Bu grupta amaç, kursiyerlerin benzer seçenekler arasından uzman YDS eğitmenlerimiz tarafından verilen teknikleri kullanarak doğru cevabı bulabilmeleri ve hedefledikleri puana ulaşabilmelerini sağlamaktır.

YDS Ön Hazırlık 80 saat + YDS Ana Grup 100 saat ve 48 saat kelime çalışmaları, toplamda 228 saat+ haftanın 6 günü telafi programına sahip olan tek eğitim kurumu Boğaziçi İngilizcedir. Dolayısıyla yüksek ders saati ve yüksek başarı oranlarıyla tercih edilmesi bizlerin YDS alanında gelişmemize ve öğrencilerimize daha iyi bir eğitim vermemize olanak sağlamaktadır.

YDS sonrasında eğitimini almış öğrencilerimiz isterlerse İngilizce konuşma anlamında pratik yapmak için konuşma kulüplerimize gelebilecektir. Bu imkânlardan YDS eğitimine katılmış olan tüm öğrencilerimiz yararlanabilecektir. Ayrıca hedefine ulaşamayan kursiyerlerimiz olursa şayet, Ana Grupta 10 saatlik ders devamsızlık opsiyonunu aşmazlarsa bir sonraki ilk YDS’ de Ana Grubunu ücretsiz tekrar etme hakkı tanıyoruz.

YDS alanında uzmanlaşmış Boğaziçi İngilizce kadrosu tarafından yazılmış olan ve tamamen YDS sınav teknikleri, kelime, reading, deneme sınavları ve çıkmış sorular gibi YDS sınavına yönelik bölümlerden oluşan Boğaziçi İngilizce Eğitim Kurumlarımızın yayınları öğrencilerimize ücretsiz olarak temin edilmektedir.

Diğer önemli faktör 10-16 kişi ile sınırlı olan, özel ders gibi bir ortamda öğretmenin eğitim koçluğu şeklinde her öğrencinin sorularıyla ilgilenebildiği sınıflarda ders yapılmasıdır. Kontenjanların sınırlı olması, yüksek başarı oranını arttırmakta ve tercih edilme sebeplerimizden birini oluşturmaktadır.

Boğaziçi İngilizce YDS eğitimleri kurumumuzun YDS alanında uzman eğitmenleri tarafından verilmektedir. Uzman eğitmenlerimiz dil seviyenizi yükseltmekle kalmayıp YDS sınavında en çok işinize yarayacak Sınav Tekniklerini sizlere öğretecektir. Bu sınavların tekniğine, soru tarzına hâkim olmak ve bu tekniği öğrenciye en iyi şekilde aktarabilmek gerekmektedir. Sınav Tekniği sadece kalıpların ezberlenmesi anlamına gelmemektedir, önemli olan bu kalıpları birbirine benzer olan diğer seçenekler arasından ayırt edebilmek ve aynı zamanda bu tekniğin mantığını anlayabilmektir. Boğaziçi İngilizce eğitmenleri sadece YDS sınavları alanında uzmanlaşmış ve bu tekniklere hâkim olan tecrübesiyle sizlere hedeflediğiniz puanı alma garantisi vermektedir.

 BOĞAZİÇİ İNGİLİZCE AYRICALIKLARI

  • Orijinal Özgün Boğaziçi İngilizce YDS yayınları
  • Branşında uzmanlaşmış eğitmen kadrosu
  • Hedefe ulaşma garantisi ( Detaylar için kurumumuzla görüşün )
  • Sektörde en çok ders saati garantisi ( 228 saat )
  • Kaliteli ve takipçi eğitim zümresi
  • Sınav sonunda Haftanın 6 günü Conversation Club ( Konuşma Kulüpleri ) Üyeliği
  • Vade farksız ödeme kolaylıkları ( Aylık 349 TL’den başlayan taksitler )
  • Hedefinize ulaştıktan sonra daimi konuşma kulüpleri

          Zamanınız bizim için değerli…

Ayrıcalıklı YDS eğitimlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve ücretsiz seviye belirleme sınavı için kurumumuz ile iletişime geçin.

YDS NEDİR ve NASIL BİR SINAVDIR?

YDS, ÖSYM tarafından ülkemizde yapılan ve farklı amaçlarla kullanılan adayların yabancı dil seviyesini ölçen bir sınavdır. 2013 Yılında KPDS ve ÜDS sınavlarının birleşmesi sonucunda 2013’den günümüze uygulanmaya devam etmektedir. Bu sınav okuduğunu anlama, çeviri, cümle tamamlama, grammar ve kelime bilgisi gibi bölümlerle adayların İngilizce seviyesini ölçmektedir. YDS sınavı 80 sorudan oluşur ve toplamda 180 dakikalık bir sürede bu soruların çözülmesi beklenir. YDS sınavı son güncelleme ile yılda 3 kez yapılmaktadır. Eylül-Aralık-Nisan dönemlerinden oluşur. Adaylar istedikleri dönemde ve istedikleri kadar bu sınava katılabilir. Adaylar tarafından alınan en yüksek puan geçerli sayılmaktadır. 2018 yılında 09 Eylül 2018 tarihinde gerçekleşecek iken, diğer YDS sınavı 02 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşecektir.

                                                                                                 YDS PUAN TABLOSU

 90-100      A
  80-89      B
  70-79      C
  60-69      D
  50-59      E

Adayların puanı doğru cevap verilen sorular üzerinden belirlenir, dolayısıyla bu sınavda yanlış cevap verilen sorular değerlendirilmeye alınmamaktadır.

YDS SINAV GEÇERLİLİK SÜRESİ

Üniversiteler ve bazı kurumlar sınav geçerlilik süresini kendileri belirlemektedir, bu sebeple YDS puanının kullanılacağı kurumdan bu bilginin teyit edilmesi gerekmektedir. Fakat dil tazminatı için kullanacaklar için geçerlilik süresi 5 yıldır.

YDS EŞDEĞERLİK TABLOSU

Tablo 1. Eşdeğer Kabul Edilen İngilizce Sınavı CPE

CPE KPDS/ÜDS/YDS
A 100
B 90
C 80

Tablo 2. Eşdeğer Kabul Edilen İngilizce Sınavı CAE Sınavı

CAE KPDS/ÜDS/YDS
A 80
B 70
C 60

Tablo 3. Eşdeğer Kabul Edilen İngilizce Sınavı TOEFL iBT

TOEFL iBT KPDS/ÜDS/YDS
120 100
114 95
108 90
102 85
96 80
90 75
84 70
78 65
72 60
66 55
60 50
54 45
48 40

Tablo 4. Eşdeğer Kabul Edilen İngilizce Sınavı PTE Akademik Sınavı

PTE Akademik KPDS/ÜDS/YDS
90 100
87 95
84 90
81 85
78 80
75 75
71 70
67 65
55 60
50 55
45 50
38 45
30 40
YDS_Logo
Meb_Logo